Přírodní koupaliště s filtračním systémem AQUAVIVA

Přednosti

Přírodní jezírka a koupaliště-biotopy jsou v trendu naší doby. Jsou alternativní, inovativní a ekologická, nezatěžují přírodu. Při jejich provozování se nepoužívá chemie, ani se po ukončení koupací sezóny nevypouštějí. Jsou pro své uživatele velmi atraktivní. Koupání v biologicky čištěné vodě je daleko příjemnější než v chemicky ošetřovaných bazénech. Přírodní prostředí s vodními rostlinami a živočichy přispívá k relaxaci a zotavení návštěvníků.

Také z hygienického hlediska je přírodně biologický koncept předností. Choroboplodné zárodky se pomocí přírodní bakteriologické flóry potlačují. Tento ochranný mechanizmus působí permanentně. Oproti tomu je nebezpečí nákazy v chemicky ošetřených bazénech při nedostatečném dávkování chemie okamžité. Také nedochází k podráždění kůže a očí, které způsobuje chlor.

Dobře naplánovaná koupaliště se harmonicky spojí s okolím. Jejich využití může být celoroční, mohou sloužit jako centra pro volný čas návštěvníků. Dobrou kvalitu vody, která odpovídá hygienickým předpisům, zajišťuje biologické čištění, které nahradí chemickou úpravu vody. Vzhledem k tomu, že je na jednoho koupajícího se potřeba 5 - 10 m2 vodní plochy, jsou biotopy vhodné především pro menší obce, hotely, kempy a pod. Pro přírodní koupaliště je možné využít stávající nádrže.

Tímto systémem byla postavena celá řada veřejných koupališť v Rakousku, Německu a Švýcarsku. V České republice bylo v roce 2008 uvedeno do provozu první přírodní koupaliště v Banticích u Znojma. Biotopy se těší pro své ekologické a estetické přednosti stále větší oblibě.

Pořizovací cena

Cena koupaliště je kalkulována u každé realizace jednotlivě. Orientační cena přírodního koupaliště o velikosti 1 800 m2 s kapacitou až 300 koupajících je cca 7 - 9 mil Kč. V ceně nejsou zahrnuty přidružené stavební objekty (sociální zařízení, příjezdové cesty a pod.).

Fotogalerie

fotka

fotka

fotka

fotka

fotka

fotka

fotka

fotka